Prípadová štúdia

Modernizácia vendingových automatov na železničnej stanici v Banskej Bystrici

Železničná stanica v Banskej Bystrici je významná dopravná tepna, ktorou denne prejde veľa ľudí. Do tohto frekventovaného verejného priestoru sme chceli priniesť riešenie, ktoré by umožnilo návštevníkom vychutnať si obľúbenú pochúťku rýchlym a komfortným spôsobom. Ako sme to spravili?

Na železničnej stanici sa pôvodne nachádzali dva staršie vendingové automaty. Cieľom realizácie bolo nahradiť ich novými modelmi, ktoré by priniesli kvalitnejší a atraktívnejší spôsob nákupu nápojov a snackov. Obmenou vendingových automatov sme chceli zlepšiť technické parametre (kapacita, nároky na energie), ale aj zvýšiť množstvo predaných produktov.

Podľa špecifických potrieb sme sa rozhodli pre inštaláciu dvoch nových modelov automatov od spoločnosti Bianchi.

Prvým je automat na nápoje Bianchi Intuity, ktorý je špičkou v súčasnom vendingu. Jeho veľkou výhodou je možnosť vytvárania prakticky neobmedzeného počtu druhov nápojov, ktoré si zákazníci môžu nakombinovať presne podľa svojej chuti. Automat sa vyznačuje kvalitnými mlecími kameňmi a vysokovýkonným pasírovačom, ktoré zaručujú intenzívnu chuť každej šálky kávy. Vďaka moderným technológiám ukrytým v tele stroja sú všetky nápoje pripravené rýchlo a hygienicky, čo je ideálnym riešením pre miesto s vysokou frekvenciou návštevníkov.

Automat na snacky Bianchi Flessy zas ponúka veľký priestor pre rôzne typy produktov od balených nápojov, sendvičov až po tradičné sladké a slané pochutiny. Medzi jeho výhody patria jednoduché ovládanie, chladenie až do 3 °C či vysoká energetická efektívnosť, ktorá minimalizuje prevádzkové náklady.

Nové vendingové automaty sa u návštevníkov stretli s pozitívnou odozvou. V rámci stanice boli inštalované na strategickom mieste, aby boli pre všetkých ľahko dostupné. Vďaka nim si ľudia môžu vychutnať kvalitnú kávu z čerstvo namletých zŕn či svoj obľúbený snack len na pár klikov. Zvýšená kapacita a ponuka sortimentu, moderné vyhotovenie a zlepšenie používateľského zážitku sa podpísali pod vyššiu spokojnosť zákazníkov, ktorá sa odrazila aj na zvýšení predaja.

Obmena vendingových automatov
Pred a po obmene vendingových automatov
  • 32

  • 20 %

  • 30 %